• 12/7/2023 9:18:11 PM
  • Tehran : IR of Iran
  • 8353 - 11 - 33 - 9821+
  • 3456 - 11 - 33 - 9821+
  • 2816 - 198 - 912 - 98+
  • 8094 - 179 - 912 - 98+

بوراکس دکا(10 مولکول آب)ترکیه

  • بوراکس دکا(10 مولکول آب)ترکیه
  • بوراکس دکا(10 مولکول آب)ترکیه
بوراکس دکا(10 مولکول آب)ترکیه
بوراکس دکا(10 مولکول آب)ترکیه

بوراکس دکا(10 مولکول آب)ترکیه

( 10 امتیاز کاربر )

از مهمترین موارد مصرف بوراکس باید به محصولات خانگی اشاره کرد : بوراکس اکنون در محصولات مختلف لباس شویی و تمیز کننده خانگی شامل تقویت کننده ترکیبات لباس شویی و مایع دستشویی تقویت شده اشاره کرد.همچنین در برخی فرمول های سفید کننده دندان نیز وجود دارد. همچنین یک جز فعال در مورچه کش ها می باشد از دیگر موارد فنی باید به استفاده بوراکس در آزمایشگاه های شیمیایی و بیو شیمیایی برای ساختن بافرها اشاره داشت.بوراکس به عنوان یک عامل نرم کننده آب : بوراکس به تنهایی قرابت نزدیکی با کاتیون های سختی آب ندارد. گرچه به منظور فوق استفاده می شده است اما از طرفی دیگر مخلوطی از بوراکس و آمونیوم کلرید به عنوان فلاکس در جوشکاری آهن و فولاد به کار میرود که نقطه ذوب اکسید آهن ناخواسته را پایین می آورد و اجازه می دهد تا به صورت مذاب خارج شود. بوراکس همچنین به صورت مخلوط با آب به عنوان گداز در لحیم کاری فلزات جواهرات مانند طلا و نقره به کار می رود. به لحیم ذوب شده اجازه میدهد تا به صورت هموار و صاف در درز جریان یابد. بوراکس همچنین یک فلاکس خوب برای حلبی پوشاندن تنگستن با روی است که به جهت نرم و لحیم پذیر کردن تنگستن انجام می شود. در شکلی دیگر بوراکس جایگزین جیوه به عنوان روش ترجیهی برای استخراج طلا در تسهیلات معدنی در معدن کاری اندازه های کوچک است. روش به اسم روش بوراکس اسمیده می شود و در فیلیپین استفاده می شود. یک پلیمر لاستیک مانند گاهی به اسم flubber ، gluep می تواند توسط پیوند متقاطع پلی وینیل استات با بوراکس ساخته شود.از بوراکس برای ساختن چسب های بر پایه پلی وینیل استات استفاده می شود.

  • توضیحات تکمیلی
  • توضیحات فنی
  • پیام های شما (0)

بوراکس دکا(10 مولکول آب)ترکیه و توضیحات تکمیلی

بور اکس به‌عنوان یک افزودنی‌ای غذایی در برخی کشورها استفاده می‌شود 
استفاده بور اکس در صنایع غذایی به‌منظور ایجاد یک بافت لاستیک مانند به غذاست یا به‌عنوان نگه‌دارنده می‌باشد. در پخت‌وپز شرقی به‌طور عمده برای خصوصیات قوام دادنی آن می‌باشد
دیگر موارد استفاده بوراکس ترکیب ضد قارچ برای عایق کردن فایبرگلاس و سلولز بوده و ماده اصلی برای سدیم پربورات مونوهیدرات که در مواد شوینده به کار می‌رود و نیز برای اسید بوریک و دیگر بورات ها نیز عضوی قابل استفاده می باشد.
مسمومیت زدایی فلوراید ، جز چسبناک کننده در چسب‌های بر پایه کافئین ، نشاسته و دکسترین و افزاینده در روکش‌های سرامیک و لعاب‌ها به کار رود برای بهبود مقاومت در برابر آب و ایجاد پوشش سازگار با محیط‌زیست را نیز به موارد مهم مصرف آن می توان اضافه نمود

بوراکس دکا(10 مولکول آب)ترکیه و توضیحات فنی

شکل ظاهری بوراکس دکا بوره (بوراکس) به شکل پودر سفیدی از بلورهای نرم بی رنگ تشکیل شده است .
بوراکس دکا به راحتی در آب حل می شودو به صورت گرانول است، 
نکته مهم آنکه باید از رسیدن رطوبت و آب به بوراکس جلو گیری کرد، تا به هم نچسبند.

قابلیت انحلال بوراکس دکا  بالاست. بوراکس دکا دارای کاربردهای فراوان وگوناگون بسیاری است و برای تولید بسیاری از شوینده ها شیمیایی، مواد آرایشی و لعاب ها استفاده میشود. بوراکس همچنین در بیوشیمی برای ساختن محلول های بافری، به عنوان ماده تاخیر انداز آتش ، ترکیب ضد قارچ برای فایبرگلاس ها ، به عنوان فلاکس در متالوژی ، حفاظت های جاذب نوترون برای منابع رادیواکتیو ، ماده شالوده در پخت و پز و به عنوان ماده اولیه برای ترکیبات بورون دیگر به کار می رود. در استخراج صنعتی معدن طلا روش استفاده از بوراکس گاهی اوقات به عنوان جایگزین به جای جیوه سمی در پروسه استخراج طلا به کار می رود.

برای ما پیام بفرستید

لطفا راه ارتباط ما با خودتان را در پیامتان مشخص کنید

برای اشتراک در خبرنامه شیمیایی پیام عضو شوید